Jak za pomocą fototapety optycznie powiększyć wnętrze

Nie trzeba być architektem ani dekoratorem wnętrz, aby sprawić, że nasze mieszkanie będzie wydawać się większe. Wystarczy znać zasady, które rządzą ludzkim postrzeganiem przestrzeni, a odpowiednia aranżacja salonu lub sypialni nie będzie mieć dla nas tajemnic. Rozważając to, co będzie najlepszym rozwiązaniem powiększającym optycznie dane pomieszczenie,  musimy mieć na uwadze czynniki takie jak: koszty poszczególnych wariantów, dopasowanie do całego mieszkania oraz możliwości techniczne.

wnetrze

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

Wizualne powiększenie naszego mieszkania możemy uzyskać poprzez: stosowanie jasnych kolorów, naklejenie fototapet, minimalistyczne podejście do wystroju lub montaż luster. Jeśli chodzi o jasne kolory, to najlepiej sprawdzają się biel, szarości i lekkie kolory pastelowe. Jasne kolory mają to do siebie, że dość łatwo się brudzą, a poza tym wiele osób kojarzy je z nudnymi lub mdłymi, więc nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Pomalowanie ścian jasnymi farbami jest kosztem porównywalnym do położenia fototapet. Jeśli zaś chodzi o same fototapety, to sądzimy, że są jedną z najlepszych opcji do powiększenie przestrzeni, gdyż można je dopasować do wystroju całego mieszkania. Fototapety, to jakby nie patrzeć wielkoformatowe obrazy naklejane na ściany, ale ze względu na możliwość wybrania subtelnego i dyskretnego wzoru, sprawdzą się nawet w minimalistycznych wnętrzach. Gdy już jesteśmy w temacie minimalizmu, to kolejną propozycją na optyczne powiększenie mieszkania jest po prostu niezagracanie go. Kupowanie tylko tego, co jest nam naprawdę potrzebne jest korzystne nie tylko na ilość miejsca w naszym domu, ale również na stan naszego portfela. Nie da się oczywiście sprawić, że nasze mieszkanie będzie wizualnie większe poprzez ten sposób, więc jest to raczej działanie uzupełniające, które na pewno nam pomoże. Ostatnim pomysłem na optycznie większą przestrzeń jest montaż luster. Ten sposób działa, o czym ludzie wiedzą od wieków. Nie bez powodu w salach balowych starych zamków ściany często są wyłożone lustrami. W takich eleganckich miejscach lustrzane ściany nikogo nie dziwią, gdyż pasują tam doskonale, ale w normalnie urządzonym mieszkaniu, taki wystrój może być nieco nie na miejscu. Chyba, że chcemy zaaranżować mieszkanie w stylu glamour, to wtedy lustra będą jego ważną i harmonijną częścią.

Dlaczego fototapety są najlepszą opcją na wizualne powiększenie wnętrza?

Fototapety potrafią na kilka różnych sposobów zmienić nasze postrzeganie danego pomieszczenia. Nie ma odgórnie przyjętej klasyfikacji rodzajów wzorów, które optycznie powiększają wnętrza, ale można wyróżnić sposoby w jaki działają. Większość tych fototapet opiera swoje działanie o odpowiednio zrobione zdjęcia oraz grafiki, które sprawiają wrażenie, że naszej ściany nie ma, a zamiast niej widnieje właśnie dany obraz, który zazwyczaj przedstawia otwarte przestrzenie, szerokie kadry, daleko biegnące widoki. Na takich fototapetach najczęściej widnieją geometryczne kształty, morskie i górskie krajobrazy, biegnące w dal drogi i ścieżki, chmury, horyzont itp.  Dodatkową zaletą fototapet jest to, że z ogromu wzorów możemy wybrać taki, który nie tylko wizualnie powiększy przestrzeń, ale również wniesie powiew świeżości do naszego domu. Ponadto są trwałe i odpowiednio przyklejone mogą nam służyć przez lata.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024