Fototapety na wymiar – czy są droższe od standardowej?

Fototapety na wymiar to doskonała opcja, jeśli chcemy ją aplikować na nietypowa powierzchnię. Fototapety wymiarowane mają ten plus, że nie musimy sami się głowić jak rozdysponować kupimy rulon tapety. Jak mierzyć ścianę, aby nie kupić kota w worku?

Fototapety na wymiar są dedykowane na konkretną ścianę, nad blat kuchenny czy nietypową powierzchnię. Główny aspekt tego typu fototapety to zakup już konkretnie wymierzonej i przyciętej. Nie musimy się głowić i kombinować, że zabraknie nam materiału, lub krzywo wytniemy.

Fototapety wymiarowe – koszt zakupu

Ceny fototapety na wymiar jest uzależniona od kilku czynników. Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę wielkość ściany, na której chcemy nakleić fototapety wymiarowane. Drugi elementem, który musimy wziąć pod uwagę jest materiał i przeznaczenie. Cena fototapety standardowej do pokoju – papierowej będzie znacznie się różnić od fototapety na wymiar z włókna szklanego.

Nie należy w tej kwestii jednak przesadnie oszczędzać, gdyż chcąc otrzymać fototapety wymiarowe dobrej jakości, musimy zapłacić nieco więcej niż za tani półprodukt. Tego typu towar z niższej półki szybko straci na swoim wyglądzie. Po kilku miesiącach może zacząć się odklejać w miejscu łączeń, a kolory mogę zblednąć. Jednak w sytuacji, kiedy chcemy udekorować pomieszczenie na bardzo krótki okres, to z pewnością będzie dobra i najtańsza opcja.

Rodzaje fototapety na wymiar

Fototapety na wymiar jeśli chodzi wzornictwo dobieramy adekwatnie do własnych upodobań. Mamy tu cały wachlarz wzorów i kolorów. Inna kwestia jest w przypadku ich przeznaczenia. Tapeta w kuchni nad zlewozmywakiem czy bezpośrednio nad kuchenką powinna być z całkiem innego materiału niż ta, którą chcemy aplikować w przedpokoju. Do wyboru mamy papierowe, winylowe lub w lepszym wariancie winylowe – podklejone na fizelinie, aby wyrównać wszelkie niedoskonałości naszej ściany oraz fototapety na wymiar z włókna szklanego.

fototapeta na wymiar

Mierzenie fototapety

Aby fototapeta spełniła nasze oczekiwania, była odpowiedniej wielkości, należy bardzo starannie zmierzyć powierzchnię ściany. Pamiętajmy, aby podając sprzedawcy – nie pomylić szerokości z wysokością, zwłaszcza w przypadku kiedy mamy chęć na pejzaż, kwiaty czy konkretny wzór. Warto pamiętać o dodaniu kilku cm z każdej strony, gdyż zdarza się, że wszelkie nierówności spowodują, że braknie nam 1-2 cm z jednej strony. Nie ma problemu w takim przypadkiem z dokupieniem brakującego kawałka, ale nie będzie to już wyglądała tak estetycznie.

Bardzo wygodną opcją sa zakupy fototapety w sklepach internetowych. W zaciszu domowym, na spokojnie możemy się zastanowić jaka wersja nam się najbardziej podoba. Każdy liczący się producent posiada na swej stronie internetowej kalkulator do przeliczenia ceny wybranej fototapety na wymiar. Warto za każdym razem z tej opcji skorzystać. Przeglądając tego typu cennik, możemy się błyskawicznie zorientować, jaki poniesiemy koszt związany z zakupem fototapety na wymiar.

2 komentarze to “Fototapety na wymiar – czy są droższe od standardowej?”

  1. alicja pisze:

    Witam,
    chciałabym tę tapetę kupić,
    proszę o info gdzie i w jakiej cenie

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024