Jak dobrać kolor fototapety do mebli?

Kolor fototapety odrywa dużą rolę w aranżacji przestrzeni. Położenie fototapety to efektowny sposób na metamorfozę wnętrza. Pamiętajmy jednak o odpowiednim doborze koloru fototapety do mebli. W tym przypadku należy pamiętać o jednej ważnej zasadzie.

Dziś pragniemy skupić się na temacie – jaki kolor fototapety dobrać do wnętrza i czym się kierować podczas zakupu. Ważnym aspektem, od którego powinniśmy zacząć to rodzaj pomieszczenia i jakie przedmioty w nim dominują. Jeśli posiadamy ładne, stylowe meble pamiętajmy, aby je pokazać, uzewnętrznić ich walory.

Jeśli jesteśmy amatorami wzorzystych fototapet, nie bójmy się ich stosować w naszym mieszkaniu. Oddają nasz charakter. Doskonale komponują się z jednokolorowymi meblami na przykład – białymi, czarnymi lub szarymi. Stanowią doskonałe tło za narożnikiem lub komodą. Dodatkowy efekt możemy uzyskać, zawieszając duże lustro na przeciwległej ścianie do kolorowej tapety, jednak równie pięknie komponuje się na jej tle.

Fototapety do salonu

Wybór odpowiedniej fototapety i kolorystyczne dopasowanie jej do wnętrza Twojego domu to nie lada wyzwanie. Aby mu sprostać, należy znaleźć taki sklep, którego szeroki wybór wzorów i kolorów fototapet pozwoli na znalezienie tej właściwej, spełniającej nasze oczekiwania. Liczne fototapety do salonu, sypialni, kuchni, pokoju dziecięcego i innych pomieszczeń w Twoim domu znajdziesz na stronie https://www.dekowizja.pl/fototapety/do-salonu

Ryzykowne połączenie

Posiadacze nietypowych mebli muszą jednak nieco ostrożniej podejść do tematu – jaki kolor fototapety będzie się do tego typu mebli pasował. Bardzo łatwo jest bowiem „przedobrzyć”. Dwu kolorowe komody z rzeźbieniami będą się po prostu gryzły z wielokolorową tapetą. Po kilku tygodniach przebywania w takim pomieszczeniu będziemy naszą metamorfozą po prostu zmęczeni.

Będąc wielbicielami kolorów – proponujemy trzymać się tej samej tonacji. Na przykład, jeśli mamy meble typu krzesła w 3 barwach – dobierzmy ten sam kolor tapety w 3 tonacjach. Taka aranżacja będzie na pewno strzałem w dziesiątkę i bardzo interesującym wyborem. Nawet w przypadku kiedy na krzesłach czy narożniku mamy pasy, a na ścianie kwiaty – odpowiednio dobrane te same kolory będą wzajemnie się uzupełniały i tworzyły jedną całość.

Kolor fototapety – kluczowa zasada

Jak dobrać kolor fototapety, aby nasze wnętrze było spójne? Istnieje jedna ważna zasada! Będąc minimalistami, możemy oprzeć się na 2 podstawowych barwach. W pozostałych przypadkach maksymalnie 3. Dla przykładu – mając jednokolorowe, proste meble możemy pozwolić sobie na dowolny kolor fototapety. Jednak im więcej szczegółów w regałach, komodach – tym mniejsze możliwości wyboru wzorów fototapet. Kluczowy jest tu umiar, aby nie wywołać chaosu i przytłoczenia.

Jak dobrać kolor fototapet

Niezliczona ilość wzorów i kolorów fototapet cechująca wybrane sklepy internetowe pozwala na znalezienie wzoru, który zadowoli nas w 100%. Fototapety znajdujące się w ofercie tego sklepu internetowego z pewnością przypadną Ci do gustu nie tylko w kwestii wzoru, ale również jakości wykonania i atrakcyjnej ceny.

Jeśli bazą pomieszczenia są szarości lub biel i jasne drewno na podłodze, a meble stonowane i jednokolorowe, mamy bardzo duże pole manewru. Kolor fototapety w takim przypadku możemy wybrać z całego wachlarza możliwości. W innych przypadkach pamiętajmy, że w pomieszczeniu nie powinno pojawiać się więcej niż 3 kolory podstawowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2023