Jak wybrać fototapetę do biura

Nie licząc snu, w pracy spędzamy mniej więcej tyle samo czasu, co poza nią więc w myśl popularnego za czasów komuny hasła, można powiedzieć, że praca to nasz drugi dom. A w domu przecież chcemy czuć się komfortowo, prawda?

Wpływ na komfort pracy ma wiele czynników takich jak m.in. stres, atmosfera, współpracownicy i oczywiście ergonomia miejsca pracy. Ta ostatnia jak wynika ze statystyk przeprowadzanych w ostatnich latach, jest na dość niskim poziomie. Można temu zaradzić wyposażając biuro w ergonomiczne krzesła, odpowiednio duże biurka i dobrze wpływające oświetlenie. Poza tym liczy się jeszcze ogólny wygląd naszego miejsca pracy bo biuro, które nie widziało remontu od 20 lat na pewno nie wpływa korzystnie na wydajność pracowników. Rozwiązaniem, które proponujemy, aby zmienić taki stan rzeczy jest kupno fototapet.

biuro

Jak fototapety w biurze mogą wpłynąć na jakość pracy?

Korzyści jakie płyną z fototapet w biurze na pewno odczują nasi pracownicy, a co za tym idzie i my sami. Kolory oraz obrazy mają niekwestionowany wpływ na ludzką psychikę, a co za tym idzie na jakość pracy osób, które w danym środowisku przebywają przez 8h dziennie. Zależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy wybrać fototapety z wzorami, które będą nastrajały na skupienie lub pobudzały kreatywność. Jeśli chcemy, aby w firmie panowała spokojna atmosfera wyciszenia i skupienia to polecamy wzory w stonowanej kolorystyce, najlepiej w lekkich pastelowych kolorach; nie rzucające się w oczy obrazy i spokojne, wręcz nieco melancholijne pejzaże. Z kolei chcąc wprowadzić do firmy energię i kreatywną atmosferę pobudzającą wyobraźnię to świetnie sprawdzą się geometryczne wzory oraz żywsze kolory np. w klimacie sztuki nowoczesnej.

Fototapety a kreowanie wizerunku firmy

Stare przysłowie mówi, że jak cię widzą, tak cię piszą i trudno się z tym nie zgodzić szczególnie dziś, kiedy większość rzeczy właściwie “kupujemy oczami”. Widząc w internecie lub w witrynie sklepowej produkty, które przyciągnęły nasz wzrok, klikamy przechodząc do sklepu internetowego lub wchodzimy do danego sklepu z ulicy. Prawda jest taka, że nawet oferując usługi dobrej jakości i produkując świetne produkty, nie zdobędziemy klientów jeśli dobrze ich nie zaprezentujemy. Jeśli często spotykamy się z klientami w biurze lub nasza firma oferuje usługi wyłącznie stacjonarnie, to biuro jest naszą wizytówką, która może działać na naszą korzyść lub niekorzyść. Każdy przedsiębiorca wybierze to pierwsze więc warto pochylić się nad pomysłem zainwestowania w fototapety do naszego biura, które mogą istotnie odmienić jego wizerunek. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na relacje z ludźmi, z którymi już robimy interesy, ale przede wszystkim może przyciągnąć nowych klientów.

Jak wybrać odpowiednią fototapetę do biura?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze fototapety do biura jest to, żeby pasowała do charakteru naszej firmy. Przy kreowaniu wizerunku nie możemy sobie pozwolić na wpadki, które mogą nas kosztować dobre zdanie o firmie, czyli znacznie więcej niż tylko pieniądze. To czym się zajmuje nasza firma będzie determinować, to jaki wzór fototapety powinniśmy wybrać. A więc prowadząc biuro rachunkowe lub inną firmę związaną z finansami nie powinniśmy wybierać wzorów, które kojarzyłyby się klientom z niepoważną atmosferą i brakiem profesjonalizmu. Lepiej wybrać fototapety, które przywodzą na myśl rzetelność i uczciwe podejście do czyichś pieniędzy np. wzory w ciemnozielonej lub granatowej stylistyce, motywy z banknotami lub wykresami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2024